fbpx

Audyt i optymalizacja wynagrodzeń

Obszary naszej działalności

Audyt i optymalizacja wynagrodzeń

Typowe, dzisiejsze problemy firm przy optymalizacji wynagrodzeń:

 1. Nie wiemy czy zarządzamy wynagrodzeniami efektywnie – musimy lepiej wykorzystać nasz budżet wynagrodzeń.
 2. Musimy obniżyć koszty wynagrodzeń z jak najmniejszą stratą dla zaangażowania pracowników.
 3. Chcemy mocno powiązać wysokość wypłaconych płac z osiąganymi przez nas wynikami, żeby w miarę możliwości zachować poziom zatrudnienia i nie stracić wartościowych pracowników.
 4. Dzisiejsze premie i planowane podwyżki chcemy jak najlepiej wykorzystać, żeby wspierać wyniki biznesowe i motywować najlepszych pracowników.

Optymalizowanie wynagrodzeń – wdrażane rozwiązania:

 • Analizujemy działanie całego systemu wynagrodzeń rekomendując zmiany, które optymalizują jego działanie (np.: zasady zmiany stawek płac, zmiana zasad wypłacania premii, zmiana części stałej płacy na premię uzależnioną od wyników firmy).
 • Analizujemy wysokość stawek płac vs rynek proponując optymalizacje stawek płac.
 • Przygotowujemy rekomendacje pozwalające na optymalizacje budżetu wynagrodzeń przy minimalizacji ryzyka odpływu kluczowych pracowników z firmy.
 • Opracowujemy rozwiązania w oparciu o analizę specyfiki i sytuacji Państwa Firmy oraz o najlepsze praktyki z innych firm w oparciu o nasze ponad 20 letnie doświadczanie w takich pracach.
 • Przygotowujemy analizy i rozwiązania jak również pomagamy przejść przez trudne zmiany kadrze zarządzającej oraz pracownikom w czasie spotkań i warsztatów.

Przykładowe efekty prac przy optymalizacjach wynagrodzeń:

 • Porównanie wysokości stawek i systemu wynagrodzeń do sytemu w podobnych branżach/regionach z rekomendacjami zmian.
 • Przygotowany plik Excel z analizą wynagrodzeń dla każdego pracownika z rekomendacjami zmian stawek (przy kilku scenariuszach) i zmiany systemu premii przy założeniu optymalizacji budżetu płac całej firmy.

Nasi Klienci